Utorak, 27 srpnja, 2021
21 C
Vinkovci
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
NaslovnicaSportHrvaticama poništili pobjedu na EP-u pa su još jednom srušile Austriju!

Hrvaticama poništili pobjedu na EP-u pa su još jednom srušile Austriju!

Hrvatske juniorke su u četvrtak pobijedile Austriju (24-23) golom Mije Brkić pet sekundi prije kraja, no problem je što je naša rukometašice u tome trenutku imala tri isključenja. EHF je poništio pobjedu Hrvatske, a naše rukometašice su bile bolje i u ponovljenom susretu.

Šokirane su bile hrvatske juniorke i njihova izbornica Adriana Prosenjak nakon što su doznale kako im je EHF poništio pobjedu protiv Austrije (24-23) iz prvog kola Europskog prvenstva U-19.

No, nije ih to omelo. Termin nove utakmice bio je u 15 sati, igralo se posljednjih deset minuta, a naše rukometašice su i u reprizi pokazale da su bolje. Pobijedile su 23-21 i konačno, ovaj put bez ikakve prašine, potvrdile dva boda. Za to su im trebale dvije pobjede.

Odradile smo nešto što nikad nismo, znači utakmica od 10 minuta u koju je stalo toliko emocija kao da smo igrale dva dana. Djevojke su reagirale odlično, drugi put zaslužena pobjeda protiv Austrije i idemo dalje, našoj sreći nema kraja. Sutra je Crna Gora – rekla je izbornica Prosenjak nakon još jedne pobjede nad Austrijom, a golmanica Lucija Blašković dodala:

Bilo je napetih 10 minuta i dvije sekunde, ali uspjele smo se izboriti s dobrom obranom i velikim srcem za pobjedu.

Bila je to sasvim neobična i čudna situacija koju rijetko viđamo u svijetu sporta. Hrvatice su morale pobijediti susret kojeg su već dobile. No, Europska rukometna organizacija je tako odlučila, one su se prilagodile, pokazale karakter i da ih ništa ne može omesti. Ovaj put su to još žešće proslavile znajući kako im ovaj trijumf više baš nitko ne može oduzeti.

Naše juniorke tako nakon dva kola imaju pobjedu i poraz (od Francuske), a u nedjelju će tražiti put ka četvrtfinalu Europskog prvenstva. To im može donijeti pobjeda nad Crnom Gorom piše 24 sata hr.