Srijeda, 21 travnja, 2021
12 C
Vinkovci
Naslovnica Sport OČAJNA HRVATSKA SE OSRAMOTILA IGROM, IZGUBILA OD ARGENTINE I BLIZU JE OPROŠTAJA...

OČAJNA HRVATSKA SE OSRAMOTILA IGROM, IZGUBILA OD ARGENTINE I BLIZU JE OPROŠTAJA OD SVJETSKOG PRVENSTVA!

Kauboji su porazom od Argentine debelo iskompromitirali šanse za ulazak među osam najboljih u Egiptu

ARGENTINA – HRVATSKA 23:19

ARGENTINA: Fernandez, F. Pizarro, S. Simonet, Vainstein, D. Simonet, I. Pizarro, Baronetto, Moscariello, Carou, Fischer, P. Martinez, R. Martinez, Mourino, Maciel, Bonanno, Bar. Izbornik: Manolo Cadenas.

HRVATSKA: Marić, Duvnjak, Pešić, Horvat, Šarac, Karačić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Šebetić, Mandić, Jaganjac, Martinović, Šipić, Šego. Izbornik: Lino Červar.

Lino Červar je nakon lošeg izdanja kauboja dao ostavku i odlazak sa klupe nakon SP-a “Vrijeme je za nekog mlađeg” istaknuo je trener Hrvatske rukometne reprezentacije.

imageMOHAMED ABD EL GHANY Afp

• Odlazim nakon ovog Svjetskog prvenstva! Ova odluka je konačna. Mislio sam da ćemo danas igrati dobro, ali ovo je veliko razočarenje. Preuzimam odgovornost za ovo. Neka dođe netko tko će me zamijeniti. Neću o ovome razmišljati dalje, meni su kriteriji bili visoki, a trener kojem ekipa na ovakav način odigra utakmicu ne treba biti ovdje – rekao je Červar.

Hrvatska je izuzetno loše krenula u susret poglavito u napadu te je bilo 5-0 za Argentinu, da bi Čupić postigao prvi pogodak za Hrvatsku nakon 10 i pol minuta igre.

Ipak, do odlaska na odmor Hrvatska je uspjela poravnati na 12-12, a golom Mamića početkom nastavka i povela sa 13-12. Nažalost, pokazat će se da je to bilo jedino vodstvo Hrvatske na čitavoj utakmici, Argentina je odgovorila s tri uzastopna gola i preuzela kontrolu utakmice.

O bezidejnosti igre u napadu najbolje pokazuje podatak kako je Hrvatska u prvih 20 minuta drugog poluvremena postigla tek tri pogotka pa je Argentina ostvarila osjetnu prednost od 19-15 koju je znala sačuvati. Izbornik Červar tada je odlučio zaigrati sa sedam igrača u polju i bez vratara u fazi napada, ali zbog brojnih izgubljenih lopti Argentinci su takvu taktiku kažnjavali pogocima u praznu mrežu.

Hrvatska je tako ostala na pet bodova, jednim manje od vodeće Danske, koja ima i utakmicu manje, te druge Argentine. Četvrti Katar, koji je u prvom susretu dana u ovoj skupini svladao Bahrein sa 28-23, ima četiri boda. Na dnu su Japan s jednim i Bahrein bez bodova.

Hrvatska je ovim porazom sebi jako zakomplicirala šanse za prolazak u četvrtfinale. Trebala bi nam pobjeda protiv Danske, ali ne samo to…