Danko Drobnjak iz KK “Maestoso” u Feričancima na PH zauzeo četvrto mjesto u konkurenciji dvoprega

0

Završetak službenih zaprežnih natjecanja u RH za 2024. godini

Za sve ljubitelje konjičkog sporta, proteklog vikenda na hipodromu u Feričancima održan je turnir CAI Feričanci 2024. i finale Prvenstva Hrvatske.

Međunarodnim zaprežnim turnirom u Feričancima, u organizaciji Konjičkog kluba Nexe, 11. do 14.7., koji je između ostalog sadržavao i Balkansko prvenstvo u vožnji dvoprega kao i finale Prvenstva Hrvatske u vožnji jednoprega i dvoprega kako za seniore tako i za juniore, završila je sezona službenih zaprežnih natjecanja u Hrvatskoj za 2024.

U konkurenciji hrvatskih vozača, vinkovčan Danko Drobnjak., nakon 3 dana vožnje i 3 utakmice (dresura, maraton, preciznost) zauzeo je 3.mjesto u ukupnom poretku, što je kasnije rezultiralo plasmanom na 4. mjesto u konkurenciji dvoprega u RH nakon 2 održana kola Prvenstva Hrvatske (Pleternica i Feričanci) te nažalost za ovu godinu ostao bez medalje.

Na ovom turniru suvozači su bili Sebastijan Mitrović (dresura i preciznost) i Stjepan Drmić (maraton). Konji u zaprezi su lipicanci domaćeg uzgoja, Conversano Krabbe i Neapolitano Gaetana. Naš tim bio je jedini predstavnik kako grada Vinkovaca tako i Vukovarsko-srijemske županije.

Nadalje, važno je naglasiti kako je ovim turnirom završeno i Prvenstvo Hrvatske za juniore te je vozač KK „Maestoso“ Karlo Matković, inače mladić iz Pleternice, završio kao brončani u konkurenciji juniora- vozača jednoprega za 2024. godinu. Rezultati u juniorskoj konkurenciji nas posebno vesele zbog budućnosti ovoga sporta.

“Sada je na rasporedu „godišnji odmor“ kako za vozače kako i za konje, a do kraja godine, ukoliko nam mogućnosti dozvole voljeli bismo izaći na još jedan veliki međunarodni turnir izvan Hrvatske te u jesenskom ili zimskom razdoblju organizirati edukaciju za vozače s nekim od istaknutih trenera u zaprežnom sportu” rekao je Danko Drobnjak.

U ukupnom poretku u Prvenstvu Republike Hrvatske:

Stjepan Ergović zauzeo je prvo mjesto u ukupnom poretku za jednoprege u PH

• David Sušac zauzeo je prvo mjesto u ukupnom poretku za dvoprege u PH

• Dario Dorušak zauzeo je treće mjesto u ukupnom poretku za dvoprege u PH

• Ivan Dorušak zauzeo je drugo mjesto u juniorskom PH

Hrvatska zaprežna reprezentacija na Balkanskom prvenstvu osvojila je srebrnu medalju, uz vozača Državne ergele Đakovo i Lipik, Antuna Živića ekipu su tvorili David Sušac i Dario Dorušak članovi KK Nexe, te kao šef ekipe Stjepan Ergović.

David Sušac osvojio je brončanu individualnu medalju na Balkanskom prvenstvu.