Nedjelja, 22 lipnja, 2025
23 C
Vinkovci
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSlavonijaPrijem kod gradonačelnika povodom Svjetskog dana učitelja

Prijem kod gradonačelnika povodom Svjetskog dana učitelja

Povodom Svjetskog dana učitelja gradonačelnik Ivan Bosančić je primio učitelje vinkovačkih osnovnih škola. Svjetski dan učitelja obilježava se 5. listopada, a proglasio ga je UNESCO 1994. u spomen na isti datum 1966. godine, kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Tako je uspostavljen novi praznik u čast svih prosvjetnih radnika, od nastavnika predškolskih skupina do profesora i predavača na sveučilištima.

“Dan učitelja je prilika da zahvalimo svim našim učiteljima, koji rade na obrazovanju naše djece, na usađivanju znanja, ali i onih odgojnih metoda koje čine naše društvo boljim”, rekao je ovom prilikom  vinkovački gradonačelnik te dodao kako su učitelji ti koji nas odrede na početku i zato je danas prilika da im se na tome zahvali i čestita njihov dan, ali isto tako da promisli o tome koliko je njima teško, koliko je svako dijete različito i da svakom djetetu treba na različit način pristupiti.


Bitno je učiniti uvjete rada povoljnijim za sve učitelje, tako i za djecu i za roditelje. Svi su oni stvorili i učili generacije Vinkovčana te im tako pomogli lakši ulazak u svijet rada.

“Uvijek se svatko sjeti svoga učitelja kada je inzistirao na učenju određenih predmeta i kada vidimo da su oni primjenjivi. Danas zbog toga svatko od nas radi određeni posao. Još jednom hvala svim učiteljima te bi bilo dobro da danas svatko promisli i sjeti se svog učitelja,” pojasnio je gradonačelnik.

U proteklom razdoblju, obnovljena su tri vrtića i osnovne škole, a u narednom se očekuje obnavljanje još triju škola. “Očekujemo da ćemo u konačnici doći do onog glavnog cilja da svi budu u jednoj smjeni, da svaka škola ima svoju kuhinju”, zaključio je Bosančić te nadodao kako će se raditi na predškolskom odgoju te da će se i dalje investirati u vrtiće. Obrazovanje je ključni temelj svega, jedina investicija koja se uvijek isplati te će se tako nastaviti i u budućnosti, zaključuje.


“Bila mi je iznimna čast biti na ovom svečanom prijemu. Lijepo je kada mi učitelji, koji smo inače u rovovima, svojim učionicama, istupimo u javnost, a sada je idealna prilika, naš je dan”, rekla je Mirela Rimac Ešegović, profesorica engleskog i njemačkog jezika u OŠ Ivana Gorana Kovačića u Vinkovcima.

Glavna poruka svoj djeci u školama je da nikad ne prestanu učiti. Puno je bilo izazova u proteklom razdoblju. U kratkom je vremenu bilo potrebno svladati veliki broj nedaća koje su se našle pred svim učiteljima, podsjetila je te dodala “Organizacija nastave u online okruženju bila je izuzetno zahtjevna za sve. Ali svi skupa smo se uspjeli složiti u jedan novi način komuniciranja. Osjećaj prirodnosti i iskrenosti te prvi pristup svakog djeteta od neprocjenjive je vrijednosti”, rekla je Rimac Ešegović.


Prijemu su se u društvu učitelja odazvali i ravnatelji vinkovačkih škola.

Izvor: novosti hr

Podijeli

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Najpopularnije