Instalirala aplikacije koje su omogućile počinitelju da bez njenog pristanka s njenog bankovnog računa isplati više tisuća eura
Jučer, 24. ožujka, 66-godišnjakinja je u Postaji granične policije Tovarnik prijavila kako je prevarena.
Naime, nepoznati počinitelj ju je kontaktirao i predstavio se kao broker te doveo u zabludu kako je ostvarila dobit od trgovanja kriptovalutama, a potom naveo da instalira aplikacije kako bi mogla podignuti ostvarenu dobit. No, instaliranje navedenih aplikacija omogućilo je počinitelju da bez njenog pristanka s njenog bankovnog računa isplati više tisuća eura.
Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje u cilju otkrivanja počinitelja.
Policija upozorava:
Brza zarada od trgovanja kriptovalutama nosi iznimno visok rizik od gubitka novca zbog čestih prijevara. Prevaranti obećavaju brzu i veliku dobit za mali početni ulog, a potom traže dodatne uplate za razne troškove i pritom često stvaraju osjećaj hitnosti, tjerajući vas da brzo uložite kako biste izbjegli propuštanje zarade. Nerijetko prevaranti ponovno ciljaju na iste žrtve prijevare i obećavaju povrat prethodno uloženih sredstava.
Savjetujemo:
Budite sumnjičavi prema ponudama koje obećavaju veliku dobit, zajamčen povrat ili sigurna ulaganja. Dobro se informirajte i potražite nepristrani financijski savjet prije nego što uložite novac. U slučaju da posumnjate kako se radi o prijevari ili ako postanete žrtva prijevare, događaj prijavite policiji.
Više savjeta o tome kako izbjeći prijevare, možete saznati na web-stranici Ministarstva unutarnjih poslova Web heroj.


