Josipa Gugić dva puta prva, Robert Štrk prvi na Veteranskom prvenstvu Hrvatske

0

Plivački klub Medveščak bio je ove godine priređivač Veteranskog prvenstva Hrvatske  koje se održalo u dva dijela i to u subotu 04.09., te nedjelju 05.09.2021.g.

Vinkovački plivački klub je na ovom prestižnom natjecanju po prvi puta predstavilo 8 plivača i to jedna veteranka (Josipa Gugić) i sedam veterana (Robert Štrk, Krešimir Kršul, Zvonimir Pinter, Josip Schweizer, Luka Ivanković, Domagoj Somogy i Pavao Borković). U štafetnim utrkama  u pomoć su uskočila braća Biočić iz Sesveta i Dubrave te osim dobrih rezultata, druženja, nije nedostajalo i novih sporskih suradnji.

Najuspješnija je bila veteranka Josipa Gugić koja je osvojila prvo mjesto na zahtjevnim  diciplinama 400 slobobodno i 200 mješovito, te dodatno drugo mjesto na 100 m leđno i treće mjesto na 50 m leđno.

Robert Štrk osvojio je prvo mjesto na 50 m leptir i drugo mjesto na 400 slobodno. Najmlađi predstavnik VPK, Pavao Borković osvojio je dva druga mjesta i to na 50 slobodno i 50 m leptir.  Trener Vinkovačkog plivačkog kluba, Zvonimir Pinter bio je treći na 50 m leptir.

Štafeta u sastavu Somogy, Ivanković, Pinter i Borković bila prva na 450 slobodno te druga na 450 mješovito.

Štafeta u sastavu Schweizer, Štrk, Biočić i Biočić plasirali su se na drugo mjesto na 4*50 slobodno.

Bio je ovo uspješan I poticajan vikend kako za veteran koji su prisustovali natjecanju tako i za ostale klupske kolege kojim se pruža prilika već na sljedećem Prvenstvu Hrvatske.