JUNIORI AURELIJE UVJERLJIVO DO NASLOVA PRVAKA REGIJE

0

U obranu naslova prvaka Hrvatske kao regionalni prvaci

Juniori Aurelije su u nedjelju igrali uzvratni finalni susret regije istok protiv MNK Brod 035. Nakon slavlja u prvom susretu rezultatom 3:1, pred domaćom publikom ih je čekala posljednja stepenica ka zlatu. Nošeni sjajnom publikom, žuti dečki su uvjerljivo slavili s 4:1 odnosno ukupno 7:2.

Već u desetoj sekundi, Josip Horvat je izvrsno pritisnuo posljednju liniju Brođana te poentirao za 1:0. Ubrzo za njim, gostujućeg vratara matira Luka Buranji nakon sjajne „rolice“. Gosti su šanse uspijevali stvoriti tek iz ponekog kontranapada ili prekida što je bio slučaj u šestoj minuti kada zabijaju svoj jedini pogodak na susretu. Taj rezultat je na semaforu stajao tek dvije minute. Sjajnu suradnju s Horvatom završava Sandro Sušac te ponovno dovodi žute na dva gola prednosti. Tim rezultatom se otišlo i na predah. Drugo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Aurelije, ali smo vidjeli tek jedan pogodak. Točku na i ovog dvomeča stavlja Ivan Ferbežar za konačnih 4:1.

Tako će igrači trenera Šoštara okićeni zlatnim medaljama u pohod na obranu naslova prvaka Hrvatske! Podsjećamo, prošle godine u travnju su nas napravili sve ponosnima kada su u svoj grad donijeli naslov prvaka Hrvatske što je jedan od najvećih sportskih uspjeha grada Vinkovaca.  Državna završnica prvenstva Hrvatske ih očekuje od 18.04. – 20.04. u Splitu. Ondje će se naći zajedno s još osam najboljih juniorskih ekipa iz cijele Hrvatske, a skupinu i raspored odigravanja ćemo saznati u narednim danima.

Državnu završnicu su izborili iz regije JUG: AFC Universitas SPLIT (domaćin završnice, 1.), HMNK Vrgorac (2.) te MNK Novo Vrijeme MAKARSKA (3.). Iz regije ZAPAD će nastupati: MNK Jesenje KRAPINA (1.), MNK Uspinjača-Gimka ZAGREB (2.) te MNK Novi Marof (3.).

Regiju ISTOK predstavljaju: Aurelia Futsal VINKOVCI (1.), MNK Brod 035 SL.BROD (2.) te MNK Slatina ili MNK Autodijelovi Tokić POŽEGA (3.)