Nema bojazni za budućnost šaha u gradu na Bosutu

0

U godini kada slavi svojih prvih 100 godina, budućnost Šahovskog kluba Vinkovci ostvaruje zapažene rezultate u svojim kategorijama i ponosno predstavlja svoj klub i grad Vinkovce.

U terminima 11., 17. i 18. veljače 2024. odigrane su prva i druga kadetska liga Slavonije i Baranje za 2024. godinu.

Prva kadetska liga odigrana je u Vinkovcima gdje je nastupilo 10 najjačih ekipa po rejtingu.
Ekipa Šahovskog kluba Vinkovci osvojila je sjajno 3. mjesto. Da su odlično odigrali turnir pokazuju i osvojene medalje po pločama. Gabrijel Uzunović osvojio je srebrnu medalju na prvoj ploči i Iva Tabak koja je osvojila brončanu medalju na četvrtoj ploči.

Ekipa je nastupila u sastavu: Gabriel Uzunović, Dunja Udovičić, Karlo Kadoić, Iva Tabak, Filip Katava i Marijan Šikić.

Druga kadetska liga igrana je u Starim Mikanovcima gdje su nastupile 24 ekipe. Igrano je 9 kola, Švicarac, s tempom igre 30 min. + 30 sek. po odigranom potezu.
Iz Šahovskog kluba Vinkovci nastupili su borbeni kadeti koji su osvojili odlično 10. mjesto u jakoj konkurenciji te su ostvarili zapažene rezultate.

Za ekipu su nastupili : Tomislav Kuveždić, Filip Lerotić, Noa Barlović, Luka Lončarić, Lovro Morovičanin, Dmitar Zvonimir Kuveždić, Karlo Tančik i Gabrijel Topić.

Upornost, trud i rad na treninzima donose i zasluženi rezultat, poručuju iz kluba.