Sjajni rezultati Plivačkog kluba Orion na natjecanju u Sisku

0

U subotu, 5. listopada, na bazenu u Sisku održano je plivačko natjecanje u sklopu plivačke lige, na kojem je sudjelovalo 298 plivača iz 13 klubova diljem Hrvatske. Natjecatelji su se okušali u ukupno 1345 startova, a članovi Plivačkog kluba Orion ostvarili su izvrsne rezultate, potvrdivši time svoju konkurentnost na nacionalnoj razini.

Pravila Hrvatskog plivačkog saveza su takva da se norme za državna prvenstva mogu isplivavati tek od 1. listopada te je ovo natjecanje bilo prvo na kojem su se mogli isplivati norme za kadetsko prvenstvo Hrvatske, koje će se održati u veljači 2025. godine. Posebno čestitamo Joni Reniću Oršoliću i Evi Jurčević, koji su već u prvom pokušaju isplivali svoje prve norme!!

Posebno se istaknuo i Filip Majko, koji je osvojio čak tri zlata: na 50 m leptir, 100 m leptir i 200 m leptir, dok je na 400 m slobodno zauzeo četvrto mjesto, na 200 m slobodno također četvrto, a na 50 m slobodno osmo mjesto. Ovi uspjesi potvrđuju njegovu vrhunsku formu u različitim disciplinama.

Ante Kraljević također je bio vrlo uspješan, osvojivši zlato na 400 m mješovito i srebro na 200 m prsno. Osim toga, zauzeo je sedmo mjesto na 50 m leptir i deseto na 100 m prsno, čime je pokazao svoju svestranost.

Među ostalim plivačima istaknuo se i Jona Renić Oršolić, koji je zauzeo šesto mjesto na 50 m i 100 m prsno, potvrdivši time svoju formu u prsnom stilu.

Gabrijel Mišić ostvario je šesto mjesto na 50 m leptir i 100 m leđno, dok je Tomislav Kosijer zauzeo osmo mjesto na 100 m leđno. Ivan Dino Tomić plasirao se na sedmo mjesto na 50 m prsno.

Eva Jurčević također je ostvarila niz zapaženih plasmana: osmo mjesto na 50 m leptir, šesto mjesto na 50 m i 100 m leđno, deveto mjesto na 100 m slobodno i 100 m mješovito.

Klara Radman završila je na desetom mjestu u disciplini 100 m leptir, dok je na 100 m leđno bila osma. Rafael Kasić osvojio je broncu na 50 m leđno, zauzeo deveto mjesto na 50 m leptir i šesto na 100 m leptir.

Plivački klub Orion ovim uspjehom nastavlja nizati vrhunske rezultate i postavlja visoke ciljeve za nadolazeće natjecanje na nacionalnoj razini.