Slovenija zabila u 91. minuti i spriječila pobjedu Hrvatske

0

Hrvatska i Slovenija odigrale su 1:1 u prijateljskom susretu u Kataru.

Hrvatska reprezentacija odigrala je 1:1 protiv Slovenije u Dohi, glavnom gradu Katara, zemlje gdje će se krajem godine održati Svjetsko nogometno prvenstvo.

Pogodak za Hrvatsku postigao je Andrej Kramarić (39), a za Slovence Jaka Bijol (90+1).

Hrvatska u prijateljskom dvoboju nije uspjela pobijediti Sloveniju, ali je izborila druugu jakosnu skupinu na ždrijebu za SP koje će se održati u petak, 1. travnja. Vatrenima je trebao najmanje jedan neodlučeni ishod u dvije prijateljske kako bi sigurno ostala ispred Švedske na ljestvici FIFA-e za ožujak i taj je cilj ostvaren.

Bugarska u utorak

Drugu utakmicu Vatreni će odigrati u utorak, 29. ožujka od 16 sati, također na stadionu Education City u Dohi protiv Bugarske. Prijenos je na Novoj TV i gol.hr-u.

Hrvatska je uspješno apsolvirala prvu u nizu pripremnih utakmica za SP 2022, odigravši 1:1 s uvijek neugodnom Slovenijom, ali ostaje žal za pobjedom jer su Slovenci izjednačili iz prve prave šanse u 91. minuti.

Po treći puta u godinu dana sastali su se Hrvatska i Slovenija, ovaj puta na skoro praznom stadionu Education City, na kojem će se igrati utakmice SP-a, a zanimljivo je da su oba izbornika – Zlatko Dalić i Matjaž Kek, ovu utakmicu iskoristili da uvježbavaju novi sustav igre 3-5-2.

Prvi udarac prema slovenskim vratima zbio se u 13. minuti, ali udarac Jakića iz poluvoleja otišao je pored gola. U narednim 25 minuta gledali smo ogromnu, ali jalovu dominaciju Hrvatske, u kojem su se svi pokušali razbijali o čvrstu slovensku obranu.

Kramarić zabio Oblaku nakon velike greške Brekala

No, u 39. minuti Hrvatska je ipak došla do vodstva nakon velike pogreške slovenske obrane. Loptu je nespretno propustio slovenski debitant, stoper David Brekalo, a Kramarić se sjurio sam prema vratima, svladavši prizmenim udarcem Oblaka.

Najbolji pojedinac prvog dijela bio je Perišić koji je s lijeve strane uputio tri opasna centaršuta i četiri proboja koja ipak nisu rezultirali golom, dok je Slovenija bila gotovo potpuno bezopasna u napadu.

Malo ofanzivniji početak Slovenaca u drugom dijelu, otvorio je napadačku igru Hrvatske, pa je odmah na početku uslijedio niz šansi Ispred Oblaka.

U 52. minuti Kramarić je ušao u kazneni prostor i povratnom loptom pronašao Modrića koji je s desetak metara pokušao vanjskim dijelom kopačke, ali preslabo za Oblaka. Dvije minute kasnije nakon prodora Modrića s 20 metara je punom snagom pokušao Juranović, no tik iznad grede, a potom je svoj šut okušao i Perišić.

Slovenci na kraju ipak izjednačili

Tek u 66. minuti su Slovenci složili opasniju situaciju pred golom Livakovića, a u 69. minuti igru su napustili Modrić i Kovačić. U 85. minuti pokušao je Livaja, čiji udarac odlazi pokraj vrata, a minutu kasnije šut Pašalića u zadnji trenutak blokira Bijol.

U 87. minuti nakon kornera najveća šansa Slovenije, ali Gvardiol čisti s gol-linije. Dvije minute prije kraja u prodoru je Oršić, koji je prošao dva igrača i s deset metara uputio opasan šut, koji Oblak bravurozno brani.

Otvorena igra s obje strane rezultirala je izjednačenjem kada je nakon kornera sam ostao Jaka Bijol i udarcem glavom od grede izjednačio na 1-1.

U utorak Hrvatska na istom stadionu igra s Bugarskom.

Izvor: gol hr