Veteranima Vinkovačkog plivačkog kluba 12 medalja na prvenstvu Hrvatske

0

U Zagrebu, 09.07.2022.  na bazenu Šalata održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatke za veteran-Masters.

Priređivač je bio plivački klub Medveščak, a natjecanje se odvilo u dva dijela. Sudjelovali su plivači iz Hrvatske, Slovenije i Srbije.

Vinkovački plivački klub odazavo se i na ovo natjecanje sa svoja 4 predstavnika (Josipa Gugić u kategoriji 40-44, Robert Štrk u kategoriji 50-54,  Josip Gajčević u kategoriji 30-39 i Josip Schweizer u kategoriji  35-39) koji su imali priliku plivati uz bok bivših reprezentativaca Brune Barbarića, Ivana Levaja i Nike Mićina.

Jedina ženska predstavnica VPK-a, Josipa Gugić, bila je dva puta zlatna  na 200 m mješovito i 50 m leđno, srebrna na 100 m leđno te brončana na 50 m slobodno. Trener kluba, Robert Štrk bio je zlatni na 50 m slobodno i 200 m mješovito. Trener Josip Gaječvić osvojio je srebro na  50 m leptir, bronce  na 400 m slobodno i 100      m sobodno. Peti je bio na 50 m slobodno. Josip Schweizer osovjio je zlato na 50 m prsno te srebro na 50 m leptir.

Muška VPK štafeta uz pomoć kolege iz Vraždina, Ninoslava Peteka napetom borbom protiv  Medveščaka 3, izborila je 3. mjesto na 4*50 m slobodno.

Bila je ovo prilika veteranima odmjeriti snage i testirati plivačku formu, ali i prilika za druženje zaljubljenika u ovaj sport  te ovom prilikom zahvaljujemo organizatoru na trudu, volji i entuzijazmu poručili su iz VPK-a.