HomePolitikaRomić nakon ostavke Katarine Vučić: "Zahvaljujem joj na doprinosu, ali grad je...

Romić nakon ostavke Katarine Vučić: “Zahvaljujem joj na doprinosu, ali grad je na prvom mjestu”

Predsjednik Gradskog odbora HDZ-a Vinkovci i gradonačelnik Vinkovaca Josip Romić oglasio se povodom današnje odluke Katarine Vučić da podnese zahtjev za brisanje iz članstva Hrvatske demokratske zajednice te podnese ostavku na sve dužnosti koje je obnašala u stranci na gradskoj i županijskoj razini. U nastavku donosimo njegovu izjavu u cijelosti:

Hrvatska demokratska zajednica velika je organizacija u kojoj su promjene i osobne odluke pojedinaca sastavni dio političkog života. Katarina Vučić tijekom proteklih je godina obnašala iznimno odgovorne dužnosti. Kao pročelnica Upravnog odjela za investicije, fondove Europske unije i imovinu te kasnije kao zamjenica gradonačelnika uživala je maksimalno povjerenje i bila važan dio tima koji je radio na razvoju Vinkovaca i provedbi brojnih projekata. Odluka kolegice Vučić o izlasku iz Hrvatske demokratske zajednice njezin je osobni izbor koji poštujemo. Ona ni na koji način ne utječe na stabilnost rada gradske uprave niti na funkcioniranje gradske organizacije HDZ-a. Snaga naše stranke nije u pojedincima, nego u ljudima, zajedništvu i kontinuitetu politika koje provodimo u interesu građana. Žao mi je što je svoju odluku popratila optužbama na račun ljudi s kojima je gotovo desetljeće svakodnevno surađivala, zajedno donosila odluke i ostvarivala rezultate na koje smo svi bili ponosni. Građani najbolje znaju da su svi najvažniji projekti koji su mijenjali Vinkovce nastali upravo timskim radom, uz međusobno povjerenje i zajedničku odgovornost. Vrijeme će najbolje pokazati koliko su iznesene tvrdnje utemeljene, kao i koji su stvarni razlozi ovakve odluke. Bez obzira na sve, zahvaljujem Katarini Vučić na doprinosu koji je dala u razdoblju kada smo zajedno radili za razvoj našega grada te joj želim puno uspjeha u privatnom i poslovnom životu. Naš cilj ostaje nepromijenjen, a to je nastavak započetih projekata, stabilno funkcioniranje gradske uprave i provedba programa za koji smo dobili povjerenje građana. Grad i građani su uvijek i jedino na prvom mjestu, oni predstavljaju odgovornost i obvezu koju ću ja kao gradonačelnik poštivati i ispunjavati prije svega i u svakom trenutku. Osobne nesuglasice i pojedinačni istupi ne smiju i nikada neće biti u prvom planu“.

Podijeli

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Najpopularnije